E 2016 - seminář II.

Dne 24. února 2016 se bude konat další další ze seminářů tradičního Cyklu E 2016, pořádaného jedním z členů naší platformy, společností EGÚ Praha Engineering, a. s.

Místo konání Konferenční místnost, Ústav teorie informace a automatizace AV, (UTIA). Adresa Areál AV ČR, Praha 8, Pod Vodárenskou věží 4, (modrá budova). Zobrazení na mapě, naplánování trasy automobilem, městská hromadná doprava - metro C, tram (10, 53), bus - stanice Ládví, pěší trasa.

Název semináře:

SLEDOVANÉ ATRIBUTY ŘÍZENÍ ELEKTROSOUSTAV - SPOLEHLIVOST A BEZPEČNOST. POŽADAVEK DOBY - KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST

Hlavní témata semináře jsou:
  • Odpovědnost  TSO a DSO (včetně provozovatelů LDS) za spolehlivost a bezpečnost přenosu a distribuce. Kritéria hodnocení. Congestion management. Význam monitoringu a diagnostiky 
  • Faktory ovlivňující spolehlivost a bezpečnost provozu elektrosoustav, ale i kvalitu dodávané elektřiny. Rozvoj OZE v elektroenergetice – distribuované zdroje. Technické požadavky a předpoklady dispečerského řízení soustav s distribuovanými zdroji v sítích. Legislativa. Nový požadavek - kybernetická bezpečnost
  • Význam SyS a PpS vs. trendy k decentralizaci energetiky
  • Kritická infrastruktura - problematika zabezpečenosti dodávek energií v mimořádných stavech. 
  • IoT resp. IIoT - Are We Ready for it? Nové trendy a aplikace v energetickém sektoru.
  • .
Přihláška, organizační pokyny a podrobnosti programu jsou uvedeny zde.

Česká technologická platforma Smart Grid je spolu s časopisem Energetika partnerem tohoto cyklu. Podívejte se na další akce, které naše platforma pořádá nebo se jich účastní jako spolupořadatel nebo partner.