E 2017 - seminář I.

Dne  25. ledna 2017 se bude konat první ze seminářů dalšího Cyklu E 2017, pořádaného jedním z členů naší platformy, společností EGÚ Praha Engineering, a. s.

Místo konání Konferenční místnost, Ústav teorie informace a automatizace AV, (UTIA). Adresa Areál AV ČR, Praha 8, Pod Vodárenskou věží 4, (modrá budova). Zobrazení na mapě, naplánování trasy automobilem, městská hromadná doprava - metro C, tram (10), bus - stanice Ládví, pěší trasa. Upozorňujeme, že od 1. 10. 2016 jsou na Praze 8 modré zóny! Využijte parkoviště P+R Ládví na mapě, naplánování trasy a P+R Letňany (u metra) na mapě, naplánování trasy.

Název semináře:

ENERGETIKA V EVROPSKÝCH SOUVISLOSTECH. TRENDY A PERSPEKTIVY. ENERGETICKÁ UNIE. PRŮMYSL 4.0

Hlavní témata semináře jsou
  • Strukturální změny energetického sektoru v evropském kontextu. Priority. Energetická unie. Průmysl 4.0
  • ES ČR z hlediska požadavku zabezpečenosti dodávky elektrické energie; aktuální stav a výhledy (disponibilita primárních zdrojů, jaderná energetika, požadavky na přenos a distribuci elektrické energie, pro blízkou perspektivu, Smart Grid koncept. Digitalizace energetiky. Kybernetická bezpečnost ... 
  • Legislativní prostředí, postupný proces modifikace a implementace sekundární legislativy. Snižování energetické náročnosti … Trend: Akcent bezuhlíkaté energetiky. Surovinová základna a politika státu.
  • Procesy a vývojové trendy trhu s elektrickou energií; PXE. Obchodování s emisemi.
Přihláška, organizační pokyny a podrobnosti programu jsou uvedeny zde.

Česká technologická platforma Smart Grid je spolu s časopisem Energetika partnerem tohoto cyklu. Podívejte se na další akce, které naše platforma pořádá nebo se jich účastní jako spolupořadatel nebo partner.