E 2017 - seminář II.

Dne  22. února 2017 se bude konat další ze seminářů dalšího Cyklu E 2017, pořádaného jedním z členů naší platformy, společností EGÚ Praha Engineering, a. s.

Místo konání Konferenční místnost, Ústav teorie informace a automatizace AV, (UTIA). Adresa Areál AV ČR, Praha 8, Pod Vodárenskou věží 4, (modrá budova). Zobrazení na mapě, naplánování trasy automobilem, městská hromadná doprava - metro C, tram (10), bus - stanice Ládví, pěší trasa. Upozorňujeme, že od 1. 10. 2016 jsou na Praze 8 modré zóny! Využijte parkoviště P+R Ládví na mapě, naplánování trasy a P+R Letňany (u metra) na mapě, naplánování trasy.

Název semináře:

SPOLEHLIVOST A BEZPEČNOST PROVOZU ELEKTRO-SOUSTAV. NOVÉ TRENDY A APLIKACE. KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST 4.0

Hlavní témata semináře jsou
  • Odpovědnost  TSO a DSO (včetně provozovatelů LDS) za spolehlivost a bezpečnost přenosu a distribuce. Kritéria hodnocení. Congestion management. Význam monitoringu a diagnostiky ...
  • Faktory ovlivňující spolehlivost a bezpečnost provozu elektrosoustav, ale i kvalitu dodávané elektřiny. Rozvoj OZE v elektroenergetice – distribuované zdroje. Technické požadavky a předpoklady dispečerského řízení soustav s distribuovanými zdroji v sítích. Digitalizace energetiky, Kybernetická bezpečnost ...
  • Význam SyS a PpS vs. trendy k decentralizaci energetiky
  • Kritická infrastruktura - problematika zabezpečenosti dodávek energií v mimořádných stavech. 
  • IoT resp. IIoT - Are We Ready for it? Nové trendy a aplikace v energetickém sektoru.
Přihláška, organizační pokyny a podrobnosti programu jsou uvedeny zde.

Česká technologická platforma Smart Grid je spolu s časopisem Energetika partnerem tohoto cyklu. Podívejte se na další akce, které naše platforma pořádá nebo se jich účastní jako spolupořadatel nebo partner.